Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Maja
Maja na adopciu

Pohlavie: Sučka
Vek: 10.2
Rasa: anglicky buldog
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku:
Patróni:

Antispam kód

Našli ju na Tomkoch. Keď mi policajt hovoril, že také pazúry ešte nevidel, myslela som, že preháňa. Nepreháňal... Týmto chceme veľmi pekne poďakovať pani starostke z Borského Sv. Jura, ktorá sučku podržala do ďalšieho večera u seba doma. Fotky som robila narýchlo na veterine počas strihania prerastených pazúrov, ktoré sa jej zatočené vrývali do vankušikov tlapiek. To však nie je jediný problém tejto vyrodenej vyslúžilej chuderky. Packy sú samozrejme opuchnuté, v dezolátnom stave, so stvrdnutou kožou... cecíky vyťahané až po zem, stroj na šteňatá, ktorý už doslúžil... neuveriteľne vychudnutá a s jedným zubom, ktorý vyčnieva von... Má asi len 4-5 rokov, aj keď vyzerá omnoho staršie. Oči zapálené... No, previezli sme ju k nám, musí sa dať dokopy.

Musi sa trosku spamätať, potom ju dáme detailnejsie očekovať na veterine.

Update 14.05.: Maja sa uz skamarátila s Kenom a Reiou, s ktorými je vo výbehu. Žrať dostáva po malých dávkach, nakoľko žalúdok si musií najskôr zvyknúť, že má zacať pracovať a niečo v ňom je. Oči a packy poriešime na veterine, zatiaľ len vymývame Betadynom packy a Ophtalmoframykoin má do očí.

Update 17.05.: Boli sme s Majou na veterine v TT. No, trochu nám pribrala, váži už 19,1 kg, už jej rebrá tak netrčia. Koža je síce v zlom stave, ale nie sú tam parazity, baktérie len v rámci normy. Krv vyzerá celkom dobre, len je anemická. To je, samozrejme, normálne pri takej podvýžive. Oči sú v zlom stave, treba ich čistit a dávať masti a kvapky, jedná sa o suché oko, viečka sú zahnuté dovnútra, čo spôsobuje neustále dráždenie. Môže to byť ale len dôsledok suchého oka. 

Update 16.07.: Maja je už po operácii očí, v poriadku, stále treba oči ošetrovať. Pekne pribrala, má už 24 kg, už vyzerá ako mormálny buldog. Je čipovaná a prvý raz očkovaná, bude už môcť odísť. Iba do rodiny, ktorá sa bude ďalej starať o oči a kožu, ktorá už vyzerá skoro normálne.

Update 19.08.: Maja stale berie antibiotika, aj ked sa jej uz srst a vaha krasne upravili (ved sa pozrite sami!). Oci su uz takemr v poriadku, aj ked asi bude kvapky na suche oko brat dozivotne. Momentalne mame ine problemy: Zapal mocoveho mechura a maternice. Vzhladom na stav jedneho aj druheho ju nie je mozne ani kastrovat, riesime to s veterinarmi z TT antibiotikami, v priebehu buduceho tyzdna sa pojdeme ukazat. Uz po tyzdni bolo vidno iste zlepsenie, ale dobre to este nie je...

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk