Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Očko
Očko na adopciu

Pohlavie: Pes
Vek: 0
Rasa:
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku: 2009
Patróni:

Antispam kód

Očko sa k nám dostal z karanténnej stanice v Malackách. Teda, s malou odbočkou cez Pezinok a Korňu... Odtiaľ si doniesol kotercový kašeľ, ktorý momentálne liečime a ktorý bráni zatiaľ operácii. Po vyšetrení a preliečení u MVDr. Macenauera v Senici, ktorému touto cestou ďakujeme aj za RTG snímok, vyšetroval Očka MVDr. Franka na klinike v Trnave. Potvrdil sa “ľudský” zásah palicou, ktorý Očkovi úplne rozdrvil pravú časť tváre, sánku a kĺb a vybil časť zubov. Takisto mu vytieklo pravé oko.  Na pravej strane sa však vytvorilo väzivo, ktoré momentálne bráni v pohybe sánky. Toto väzivo sa MVDr. Franka pokúsi uvoľniť tak, aby Očko mohol hrýzť aspoň na ľavej strane. Pravá bude navždy nefunkčná - umelé kĺby pre psov sa (aspoň u nás) ešte nevyrábajú. Aj to by však Očkovi pomohlo aby mal aspoň trochu normálny život. Ďakujeme darcovi, ktorý sa ponúkol, že celú operáciu a následnú liečbu zaplatí a ďakujeme aj všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa ešte predtým na Očka začali zbierať a dovolili, aby ich peniaze boli použité na iné zviera, ktoré to bude potrebovať. Ďakujeme aj JUDr. Kubišovej, ktorá sa stala Očkovou patrónkou a prostredníctvom ktorej sa hradí Očkova liečba a Magde, ktorá ho z KS Malacky cez “medzizastávky” dostala až k nám.

11.09.2009: Očko skoro prišiel aj o druhé oko. Zaplietol sa totiž do potýčky veľkých psov, na čo sa naštvala Winnie a chcela ho zabiť. Našťastie sa mi podarilo včas zakročiť, takže má len ranku pri ľavom očku. Aj tak ideme pre istotu na veterinu. Má to vydezinfikované a do očka dostal pre istotu aj Ophtalmoframykoin. Netrvalo 10 minút a bol opäť vo svojej koži. Fotky dodám večer, teraz ideme na veterinu.

17.09.2009: Operáciu máme za sebou. Pridané fotky po operácii. Veľmi to bolelo... a oko je šité zvnútra aj zvonka - bolo to veľmi, veľmi zlé...

01.10.2009: Očko je v poriadku. Hryzie a blázni sa ako každé normálne šteňa. Dokonca už má svoju rodinu, ktorá si ho príde vyzdvihnúť 4.10. Držme mu všetky labky!

04.10.2009: Očko odišiel do novej rodiny. Snáď všetko výjde a psík aj rodina budú spokojní...

22.10.2009: Tak, a máme tu fotky z nového domova!

29.11.2009: Očko sa vracia domov... Ďalší, čo nemal šťastie.

14.12.2009: Tak máme Očka konečne super umiestneného! Pani Danka, ktorá si ho vzala do dočasnej opatery vzhľadom na šialenú situáciu, ktorú sme tu mali kvôli Kim s leptospirózou, ovčiakom s giardiami a k tomu problémy s Bakom, sa rozhodla po zasadnutí rodinnej rady, že si Očka nechá. Teda, nechaJÚ :D. Očko má 6 psích kamarátov a pravdepodobne bude trénovať agility. Určite mu to pôjde!

O svojom ďalšom osude bude rozprávať samotný Očko.

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk