Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Lara
Lara na adopciu

Pohlavie: Sučka
Vek: 0
Rasa:
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku:
Patróni: Petra Panenková, Milan Chrenko, Olga Pratt

Antispam kód

† 03.12.13
Larinka je asi 8-ročná aziatka. Zachránila ju vlastne Petra Panenková, ktorá na ňu aj naďalej finančne prispieva. Vo februári 2008 rozbehla Petra záchrannú akciu, ktorej výsledkom bolo dobratie Lary z nevyhovujúcich a zlých podmienok. Za svoj život už vraj druhý krát... A Lara to už chcela vzdať... Videla som už veľa týraných psov v skutočne žalostnom stave. Ale tak prázdny pohľad, ako som videla u Lary, to bolo niečo, s čím som sa ešte nestretla. Akoby chcela povedať: "Som tu, ale vlastne tu nie som, tak si so mnou robte, čo len chcete..." Taketo psy - prírodné plemená - to dokážu. Dokážu zomrieť, keď si to želajú alebo keď to potrebujú...
Laru (predtým sa volala inak) sme prevzali v bratislavskom útulku SZ (Sloboda Zvierat). Keď sme vyplnili všetky potrebné tlačivá, pokúsili sme sa ju vytiahnuť z kotca. Nechcela ísť. Už ju nič nezaujímalo... Musela som ju tvrdo chytiť za obojok a naložiť do auta. Celú cestu som ju držala a snažila sa jej dodať pozitívnu energiu.
Začiatky boli ťažké. Lara štartovala po každom psovi, ktorý sa jej ocitol v dosahu. Skoro týždeň odmietla vôbec vychádzať von, okrem najnutnejšieho vyvenčenia, aj pri tom sa len vliekla z nohy na nohu. Nereagovala na svoje okolie. Zalezená v búde, alebo len ležiac vo svojom kotci, čakala, či sa niečo zmenilo, prípadne, či sa jej vôbec oplatí žiť... A dočkala sa.
Sklamaná a zradená živočíchom zvaným "ČLOVEK", aj tak sa rozhodla ešte raz to skúsiť.
Asi po týždni sa Larinka začala meniť. Už vyšla von aj sama (samozrejme, len vtedy, keď nebol nablízku a v jej výbehu žiadny iný pes), pomaly sa začala oťukávať a zisťovala, že ruka nie je nástrojom na ubližovanie, ale že pohladenie môže byť aj veľmi príjemná vec. Asi mesiac jej trvalo, kým pribehla aj sama a kým začala prejavovať radosť. Po asi dvoch mesiacoch sme sa pokúsili o jej začlenenie do svorky. Ako sa začala hrať so psami, ostala otvorenejšia. Už netreba 20-metrovú stopovačku (aj keď pre istotu je ňou stále ešte istená - títo psi totiž vo svojej domovine aj lovia a tu je zveri dosť), príde pekne na privolanie.
Lara je vhodná iba do skúsených rúk znalca plemena. Rozhodne nie na reťaz ani zavrieť do kotca. Ak si na Laru trúfate,
kontaktujte nás, prosím.

10.08.12: Larinku sme stiahli z adopcie. Má čím ďalej, tým viac zdravotných problémov a nevieme, koľko času jej ešte ostáva.  Ostane a dožije u nás. Ak chcete, môžete si Laru adoptovať virtuálne.

03.12.13: Larinkin posledný deň a posledná cesta na veterinu... Ale už ju nič nebolí a preháňa sa pred Dúhovým mostom spolu s Akelom, ktorý bol jej skvelým kamarátom a ktorý ju o pol roka predišiel... Spi sladko, Larinka, mali sme ťa veľmi radi...

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk