Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Belka
Belka na adopciu

Pohlavie: Sučka
Vek: 0
Rasa:
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku:
Patróni:

Antispam kód

† 22.07.2012
Belka je fenka, majster v prežití, ktorá dva roky prežila pod mostom! Až keď sa ľudia začali zaujímať o jej osud, našlo sa pre ňu dočasné ubytovanie u nás. Belka dostala svoje meno na pamiatku inej Belky, ktorá bola naozaj biela,  a ktorá takisto dokázala dlhý čas prežiť v otrasných podmienkach pri ceste. Naša Belka má asi 8 rokov, je to teda už staršia dáma. Je priateľská k iným psom, vo výbehu je spolu s "Amerikánmi" a celkom sa jej tu páči. Len je ešte trochu akoby "oťapená", zrejme po Sedaline.

Ak o Belku máte záujem, chceli by ste ju nechať dôstojne dožiť jej doteraz nie práve najlešpí žvot, kontaktujte nás, prosím.

25.04. Belka nie je na tom dobre. Kašle, boli sme na veterine, má dlhotrvajúci zápal pľúc, z toho je to brušné  ťažé dýchanie a chodenie. Dostala ATB a odobrala sa krv. Takisto sa robilo sono a RTG pľúc.

26.04. Stav sa nezlepšuje, skôr naopak. Od včera Belka nežerie , vracia, nevylučuje. Dnes ideme opätovne na vyšetrenia... Po infúzii sa aspoň vymočila. Inak zatiaľ stále zle...

27.04. Stav sa nezlepšuje... Ideme opäť na infúzie. Belku sme presunuli do virtuálnej adopcie - kým nebude v poriadku, neodíde od nás. Podozrenie je na leptospirózu...

09.05. Belka začala konečne žrať! Zdá sa, že z najhoršieho sme vonku!

17.05. No, zdá sa, že to až také dobré nie je... Problémom je stále plytké "brušné" dýchanie. Po poslednej konzultácii na klinike v Trnave sa zdá, že ten projektil alebo čo to je spôsobuje tieto problémy. Je možné, že zasahuje do bránice. Budú sa robiť ďalšie RTG a prípadne operácia... Držte nám palce!

14.06. Tak projkektil to nie je, skôr to vyzerá na úraz. Pravdepodobne mala zrážku s vlakom, ktorý ju našťastie neusmrtil, "iba" jej odtrhol obe lopatky... Belka je bojovníčka a prežila to! Nechceme ju už trápiť, a tak nebudú žiadne ďalšie RTG ani sono ani operácie...  Ešte berie čiastočne lieky proti bolesti, ale aj tie postupne vysadzujeme a začali sme veľmi pom,aly a opatrne s očkovaním.

17.07. Belka odišla do nového domova! Veľmi sa tešíme, vyzerá tam veľmi spokojne a šťastne!

22.07.2012: Belka prehrala svoj boj so zákernou chorobou... Belinka, posledné dva roky života si prežila obklopená láskou, v teple domova. Odpočívaj v pokoji...

 

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk