Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Tesák
Tesák na adopciu

Pohlavie: Pes
Vek: 0
Rasa:
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku:
Patróni: Marek Zachar, Petra Adamcová

Antispam kód

† 11.09.2010

Tesák má takisto smutný osud. Uviazali ho pred bránou piešťanského útulku. Len tak, v zime, veď je to len pes... Predtým bolo asi oňho relatívne dobre postarané, ale za posledné týždne dosť vychudol. Predpokladáme, že je to nechcené dedičstvo. Psík bol očividne zvyknutý v byte a vonku v kotci mu bola veľká zima. A tak putoval k nám, nakoľko máme možnosť "ubytovania" vo vyhrievanej drevárni, uspôsobenej pre psov. A mačky, nakoľko vo vedľajšej "izbe" býva Blackie.

Tesák má trochu problém s chôdzou, uvidíme, čo povie veterinár o nejaký čas. Momentálne je Tesák v teple a užíva si to. Prestal nariekať a myslíme, že sa mu tu celkom páči. V každom prípade sa mu páči teplo...

Ak máte o Tesáka záujem, ozvite sa nám. Akonáhle bude úplne v poriadku, bude presunutý do normálnej adopcie. Tesák je milý psík, občas sa snaží prejaviť ako "hrôzotrašný pitbul", ale keď sa mu vysmejete, je z neho milý psík, ktorý vychádza s ostatnými relatívne v pohode. Rozhodne sa na ostatných psov hneď nevrhne, keď ich uvidí. Aj tak ho však neodporúčame k inému psovi. Vzhľadom na jeho vychudnutosť predpokladáme, že to, ako si žiarlivo stráži žrádlo, je dôsledkom hladovky v posledných niekoľkých týždňoch.

24.01.: Tesák je u mňa už iba Bulo. Včera si totálne rozbil klietku, foto prikladám. Dve hodiny som ju dávala za pomoci jemných nástrojov ako je kladivo a kliešte dokopy, kým sa dala znovu poskladať. A to na mňa hľadel, akoby nevedel narátať do troch! Že by??? :D

05.02.: Bulova klietka je už nepoužiteľná. Dostal včera novú, ktorú sme objednali pôvodne pre Tessu. Tú už nerozbije (aspoň v to dúfam!)! Hľadáme však niekoho, kto je prevažnú časť dňa doma a kto by ho mohol vziať aspoň do dočasnej opatery. Nájde sa preňho niekto?

19.02.: Bulo bol uvoľnený na normálnu adopciu. RTG však odhalil výrastky na chrbtici a potvrdila sa artritída. Bulo potrebuje domov v byte, teplo a človeka. Ujme sa ho niekto aj napriek jehop handicapu?

10.04.: Šťastný deň pre Bula! Prišla si poňho milá rodina a odišiel do Bratislavy do bytu. Veľmi držíme palce!

11.09.: Dnes sa s nami Bulko rozlúčil. Prehral svoj boj s ťažkou chorobou... Bulo sa prejavil ako pravý pitbul: bojoval až do konca. Odpočívaj v pokkoji, Bulko!

 

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk