Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk

Ako nám pomôcť

ADOPTUJTE SI ZVIERA
Pred adopciou dostanete na podpis adopčnú zmluvu. Potom Vám odovzdáme očkovací preukaz, dozviete sa niečo o správaní sa Vami vybraného zvieratka, o starostlivosti oň a prípadne Vám pomôžeme s výberom vhodnej stravy, povieme si niečo o úprave srsti pokiaľ to dané zviera potrebuje a môžeme sa porozprávať aj o danom plemene, jeho vlastnostiach a možnostiach - alebo aspoň o plemene z ktorého má daný psík najviac (u krížencov).
Poplatok za adopciu psíka záleží od počtu absolvovaných očkovaní, od toho či je psík kastrovaný atď., zvyčajne sa tento poplatok u psov pohybuje od 55 € do 65 €, u mačiek je táto suma podstatne menšia. Poplatok je vlastne za všetky očkovania, operácie, lieky, čipovanie a Petpass. Isto, v skutočnosti je tá suma omnoho vyššia, ale takto sa nám aspoň čiastočne vrátia náklady a môžeme prichýliť ďalšie zvieratko, ktoré to potrebuje.

POMÔŽTE DOČASNOU OPATEROU
Poskytnutím dočasnej opatery pomôžete psíkovi, ktorého zdravotný stav neumožňuje jeho umiestenie v útulku.

PRISPEJTE FINANČNE
Môžete prispieť na číslo účtu OZ Záchranný koráb.
č. ú. : 2872846651/0200 (VÚB BANKA)         
IBAN: SK09 0200 0000 0028 7284 6651                    
BIC (SWIFT) kód: SUBASKBX                                        

č. ú. : 244787858/0300 (ČSOB)
IBAN: CZ04 0300 0000 0002 4478 7858
BIC (SWIFT) kód: CEKOCZPP

- rettungsschiff@zachrannykorab.sk


DARUJTE
Majte prosím Vás na pamäti že veci, ktoré vy chcete vyhodiť sa v útulkoch môžu ešte využiť. Môžete pomôcť darovaním krmiva (uprednostňujeme granule značiek Eminent, Fitmin, Josera, MeraDog, Mifuma, Willovy, Trainer, Bosch, Brit Care a pod.), konzerv pre mačky, mačacích podstielok, ryže, maškŕt, psích búd, diek, plachiet, pracovných náradí,  stavebného materiálu (betón, vonkajšia dlažba, kléber atď.), dezinfekčných prostriedkov, veterinárnych liekov, obojkov, vodítok a  podobne. V súčasnosti potrebujeme hlavne odčervovacie a odblšovacie prostriedky (Advocate, Stronghold, Advantix, Drontal, ...), antibiotiká (Nisamox, Synulox, Enroxil) a kvapky do uší. Takisto potrebujeme veľa dávok očkovacích látok (Nobivac DHPPI a L4, Pneumodog, prípadne Duramun).
Ak ste z Bratislavy a chcete nám poskytnúť materiálnu pomoc, môžete využiť našich dobrovoľníkov a oni veci donesú až k nám, takže Vám odpadnú všetky starosti s prepravou! Napíšte nám

NÁKUPOM KVALITNÉHO KRMIVA PROSTREDNÍCTVOM RôZNYCH PORTÁLOV
Môžete využiť služby rôznych internetových obchodov a iných portálov snažiacich sa pomôcť útulkom v Slovenskej republike.
V súčastnosti sú to:
Granulkypreutulky.sk - http://www.granulkypreutulky.sk (útulok Šaštín-stráže) - Váš nákup krmiva nám zadarmo dovezú až priamo k nám
Pro Animal Food - http://www.paf.sk/ (Občianske združenie Záchranný koráb) - Váš nákup krmiva nám zadarmo dovezú až priamo k nám
Preutulky.sk (OZ Záchranný koráb) - Váš nákup krmiva nám zadarmo dovezú až priamo k nám
Podporte.sk - https://www.podporte.sk/ (Záchranný koráb o.z.) - nákupom v rôznych e-shopoch (tpd.sk, hej.sk, zlavadna.sk, pelikan.sk, bata.sk, booking.com atď.) podporíte určítým percentom z nákupu Vami zvolený útulok. Percento z nákupu je už započitané v cene objednávky. Neplatíte nič navyše, platíte normálnu cenu, akú by ste platili aj kebyže nenakupujete cez www.podporte.sk
Dobromat.sk - https://www.dobromat.sk/ (OZ Záchranný koráb) - nákupom v rôznych e-shopoch (tpd.sk, hej.sk, zlavadna.sk, pelikan.sk, bata.sk, booking.com atď.) podporíte určítým percentom z nákupu Vami zvolený útulok. Percento z nákupu je už započitané v cene objednávky. Neplatíte nič navyše, platíte normálnu cenu, akú by ste platili aj kebyže nenakupujete cez www.dobromat.sk . ĎAKUJEME za každý spôsob pomoci!

STANŤE SA PATRÓNOM
Ak sa Vám nejaké zvieratko z ponuky na adopciu páči a chcete mu pomôcť, no zároveň si nemôžete dovoliť poskytnúť mu domov, môžete sa stať jeho patrónom, stačí sa nám ozvať cez kontaktný formulár uvedený v profile daného zvieratka a pomocou mesačných príspevkov mu budete uhrádzať veterinárne ošetrenie, či krmivo. Zároveň bude Vaše meno zverejnené v profile uvedeného zvieraťa.


POMÔŽTE S OPRAVAMI
Ak viete narábať s drevom, alebo ste šikovný murár či zvárač, ozvite sa nám. Pomocná ruka sa nám pri rekonštrukcii vždy zíde!

STANŤE SA SPONZOROM ÚTULKU
Neustále hľadáme firmy, ktoré sú ochotné nám finančne alebo materiálne pomôcť. Ak máte možnosť osloviť firmy, produkujúce veci, ktoré by sa mohli u nás zísť, budeme radi, ak sa ich spýtate, či by nám nepomohli sponzorským darom. Veci, ktoré sa nám určite zídu: krmivo (aj tesne po expirácii), ryža, palivové drevo, zdravotnícky materiál, dezinfekčné prostriedky, deky atď. Po takejto forme pomoci radi zverejníme logo firmy v časti Partneri a sponzori. Ak nám chcete takýmto spôsobom pomôcť, napíšte nám.

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk